Agencja pracy Czaplinek tel. 533 024 116

Promocja i Reklama Zachodniopomorskie

Na których zasadach działa leasing pracowników z Ukrainy i co warto o nim umieć?

Agencja pracy Polanów tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing pracowników z Ukrainy to coraz częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w bliskim kraju. Tylko do ostatniej pory leasing kojarzył nam się głównie z rodzajem umowy, potocznie grany jest jako uzupełnienie oddające się zarówno do utrzymania. Goście z Ukrainy są u nas coraz niezwykle znani, oraz od 2014 roku ich liczebność w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie naszego rynku na typów jest coraz popularniejsze, oraz wielu z nich pyta jak zatrudnić gościa na dobrych zasadach. Może wesprzeć w niniejszym dzisiaj leasing pracowników z Ukrainy, świadczony przez gładkie i cenione organizacje pracy.

Agencja pracy Polanów tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w bliskim kraju

Goście z Ukrainy są chętnie wykorzystywani w Polsce, ponieważ lokalny rynek szybko się rozwija. Statystyki wskazują, że w 2020 roku na zbytu może wyjść nawet miliona swoich pracowników! W takim wypadku sprawa tego, jak zatrudnić cudzoziemca staje się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni potrzebowaliby starać się o zatrudnienie pracowników, natomiast nie na odwrót, jak istniałoby do ostatniej pory. Polacy chętnie podążają za granicę lub podejmują się tylko tych stanowisk, które odpowiadają im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w bliskim świata jest niezwykle popularna do osiągnięcia, często praktycznie od ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie gości jest łatwe, oraz goście z Ukrainy traktowani są za rzetelnych pracowników, którzy znają się na dużo miejscach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje też dobrze wykształconych Ukraińców, którzy w bliskim kraju podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą polegać na skuteczniejsze zarobki niż na Ukrainie, oraz do ostatniego benefity społeczne i stałe życie. Napięta sytuacja na Ukrainie sprawia, że nadziei na aktywność w współczesnym terenie są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą przecież znaleźć znacznie lepszą pozycję, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas rynkowa i miejsc pracy właściwie nie zabraknie.

Agencja pracy Polanów tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności połączone z zatrudnianiem Ukraińców. Zasady też w 2018 roku na szczęście zostały uproszczone. Pan musi zarejestrować oświadczenie o zamiarze zatrudnienia pracownika z Ukrainy, w normalnym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji oświadczenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej opłaty od 2018 roku jest ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą mieć wizy, które będą uprawniały ich do działalności w końca. Tylko po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z obywatelem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę wyłącznie na pewny czas, natomiast nie na pewne. Pracę sezonową Ukrainiec może podać na czas 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po obecnym etapie musi się starać o inne zezwolenie.

Agencja pracy Polanów tel. 533 024 116

Leasing pracowników z Ukrainy

Duże zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna agencja pracy interesuje się procedurą określaną jako leasing pracowników z Ukrainy. Dzięki temu wielu właścicieli nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem zatrzymuje się agencja pracy – https://www.europework.pl/, która pracuje na placu całego świecie. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, zgodnie z preferencjami pracodawców. Dzięki temuż w logiczny i wyjątkowo szybki sposób można zdobyć nowych pracowników z Ukrainy, bez potrzeb przeprowadzania skomplikowanej rekrutacji. Organizacja pracy pomaga oraz w załatwianiu form i sprowadza je do minimum. Pobiera za to niskie prowizje, które ogłaszają się dla właścicieli całkiem przystępną opcją. Co ważne, i sami Ukraińcy są zadowoleni z usług agencji, która znajduje dla nich właścicieli i negocjuje atrakcyjne warunki. Dzięki owemu nie potrzebują oni poszukiwać zatrudnienia samodzielnie, zwłaszcza jeśli ogranicza ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest coraz popularniejsze, dlatego leasing pracowników z Ukrainy na bodajże będzie się nadal prężnie rozwijał.

Agencja pracy Polanów tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments